کنتورهای دیافراگمی ارتقاء یافته

کنتورهای دیافراگمی بعنوان یکی از پرکاربردترین وسایل سنجش و اندازه گیری حجم گاز مصرفی محسوب می شوند. این کنتورها که از نوع جریان سنج‌های جابجائی مثبت می‌باشند، هر بار با پر و خالی شدن محفظه‌های دیافراگم، حجم گازجابجا شده را شمارش می‌نمایند.

شرکت  نوآوران اطمینان گاز تاوریژ با توجه به برنامه های جامع شرکت ملی گازایران در راستای نوسازی تجهیزات اندازه گیری گاز طبیعی و لزوم افزایش دقت و صحت عملکرد و افزایش طول عمر کنتورهای گاز شهری در جهت مدیریت بهتر مصرف مشتریان گاز کشور اقدام به تولید کنتورهای ارتقاء یافته نمود.

کنتورهای سری  BK (G2.5T-G4T-G6T-G10T-G16T-G25T)

d1

شکل ظاهری کنتور G4T شرکت نوآوران اطمینان گاز تاوریژ

کنتورهای ارتقاء یافته این شرکت مطابق با استاندارد EN 1359  و MID می باشد و دارای تاییدیه PTB  و DVGW آلمان را دارد و همچنین با استاندارد IGS-M-IN-101(4)  شرکت ملی گاز ایران مطابقت کامل دارد.

فاکتورهای کیفیت در کنتورهای نوآوران اطمینان گاز تاوریژ

  •  دارای قابلیت تولید سیگنال الکترونیکی و هوشمندی
  •   دقت و حساسیت بالای اندازه گیری و تکرار پذیر بودن
  •   دوام و عمر بالا با حفظ کیفیت
  •   عدم کارکرد معکوس کنتور
  •   قطعات باکلیتی دارای کیفیت بالا و با نشانه گذاری ، تاریخ ساخت و شماره قابل ردیابی
  •   پایستاری ابعاد دیافراگم به دلیل استفاده از ترکیبات لاستیکی تقویت شده با الیاف

 

d2

  •  دقت و صحت اندازه گیری بالا

اين مشخصه مستقيماً با مقدار گاز عبور کرده از کنتور ومقدار شمارش شده (اندازه گيري شده ) ارتباط داشته و هر قدردقت و صحت  اندازه گيري بیشتر باشد، ميزان خطاي اندازه گيري کمتر وکيفيت محصول توليد شده بالاتر خواهد بود

 

d4

 •     دارای تصحیح کننده مکانیکی دما:

حجم گاز اندازه گيري شده را به حجم معادل گازدر دماي پايه تبديل مي در واقع مقدار اندازه گیری شده بصورت مکانیکی تصحیح شده است.

حجم گاز اندازه گيري شده را به حجم معادل گازدر دماي پايه تبديل مي کند.اين وسايل مطابق رابطه زير عمل مي نمايند:در واقع مقدار اندازه گیری شده بصورت مکانیکی تصحیح شده است.

Vb=Tb/t*Vm

منحنی  دقت و صحت اندازه گیری کنتور این شرکت در دماهای مختلف

مشکلات کنتورهای دیافراگمی موجود:

ضعف‌هاي حاكم بر كنتورهاي ديافراگمي مورد استفاده در ايران يكي از مهمترين عوامل پيدايش گازهاي بي‌حساب در بحث فروش گاز محسوب مي‌شوند. در اینجا با مبنا قرار دادن تغييرات دما ، تاثير اين فاكتور را در كنتورهاي ديافراگمي مورد بررسی قرار می دهیم . كنتورهاي ديافراگمي يا به اصطلاح خانگي درصد عمده‌اي از گاز مصرفي كشور را كه در بخش گرمايشي و پخت و پز(مصارف جزء) سوزانده مي شود به خود اختصاص داده است.

کالیبراسیون در کنتورهای فاقد   TC :

عموماً با انجام فرايند كاليبراسيون، كاركرد اين نوع كنتورها در شرايط آزمايشگاهي و فشار و دماي استاندارد صحه گذاري مي‌شود و كسب خطاي زير 2 تا 3 درصد رضايت توليد كننده و خريدار را ارضاء مي‌نموده. اما حقيقت آن است كه محل كاركرد كنتورهاي ديافراگمي دور از شرايط ايزوله و در فضايي باز و در معرض تابش مستقيم نورخورشيد و يا مجاورت دماي سرد و گرم محيط و فشارهاي جوي متفاوت مي‌باشد. ضمن اينكه برخلاف كنتورهاي صنعتي فاقد تصحيح كننده دما و فشار بوده تا بتوان با اعمال ضرايب تصحيح در حجم گاز اندازه‌گيري شده ، تغييرات بوجود آمده در دما و فشار را متناسب با شرايط استاندارد اصلاح نمود.

ناديده گرفتن تغييرات ناشي از عامل دما اثر قابل توجهي در بالانس حجم گاز بفروش رفته درمقابل گاز خريداري شده ايجاد مي‌نمايد. بطوريكه به ازاي هر 3 درجه اختلاف دما نسبت به دماي استاندارد 1% بر خطاي حجم گازهاي بي حساب اضافه خواهد شد.

d3

 •  افت فشار کمتر

در حين کارکرد کنتور، پس از ورود گاز به کنتور، فشارگاز ورودي کاهش يافته و گاز خارج شده در خروجي، داراي فشاري کمتر از ورودي خواهد بود، اين ميزان اختلاف فشارباعث تبديل انرژي ذخيره شده در گاز به صورت ديناميكي شده و تمامي قسمتهاي متحرك داخلي نيز به کمك اين انرژي به حرکت درخواهند آمد .

حال هر چقدر ميزان اين انرژي و به دنبال آن افت فشار کمتر باشد نشان دهنده میزان کیفیت قطعات کنتور می باشد

d5 

نوآوران اطمینان گاز روی نقشه

اطلاعات تماس

address
تبریز - کیلومتر 17 جاده تبریز- تهران 
 
روبروی داروسازی دانا
کوی انرژی ماشین
email این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
phone 041-36300871-2
fax 041-36300930